W 1963, garbarz o imieniu Sante Mazzarolo wprowadził ikonę przyszłości. Działając w małym mieście na północy Włoch - Asolo mając wieloletnio gwiazdę Alpiny jako logo, rozpoczął produkcje pierwszych produktów opatrzonych nazwą Alpinestars. W tym czasie, nowy sport zwany motocross rozwijał się i stawał bardzo popularny w Europie.

Dobrze zorientowany w sporcie, Sante wiedział, jak wykorzystać swój talent oraz umiejętności techniczne do zaprojektowania nowego typu obuwia, które spełniłoby oczekiwania użytkowników związane z bezpieczeństwem, jednocześnie zachowując nadal piękny i naturalny wizerunek sportowca. Rewolucyjny but produkowany przez Pana Mazzarolo mógł stać się pierwowzorem motocrossowego bezpieczeństwa. Dość szybko, buty Alpinestars przykuły uwagę motocyklowych legend takich jak Roger Decoster, który stał się ambasadorem marki i pierwszym ze sponsowanych sportowców przez Alpinestars..

Od samego początku, wizją firmy było pragnienie, aby kontynuować wprowadzanie innowacyjnych wydajnych produktów na nowy i wyższy poziom. Tak więc bogate dziedzictwo w wyścigach motocyklowych pozwoliło na zrodzenie się w późnych latach siedemdziesiątych nowych gałęzi wyścigów drogowych w prawie każdej dyscyplin motosportowych - od motocrossu aż po formułę 1. Chociaż Alpinestars rozwijał się przez lata, ponadczasowy buntowniczy styl motocyklowych wyścigów oraz wyrafinowany ascetyczny styl lat sześćdziesiątych pomagał utrzymać markę.

Aktualnie, prawie 50 lat później, Alpinestars wyposaża niezliczoną ilość byłych i aktualnych mistrzów świata, nadal produkując obuwie ochronnego i odzież o najwyższym poziomie wydajności. Do dziś dzień Alpinestars wykorzystując dziedzictwo motocyklowych wyścigów i Włoskie korzenie szyje każdy rodzaj ubioru.

Alpinestars kask Vector Pro- Atom black red matt M Alpinestars kask Vector Pro- Atom black red matt M
Producent: Alpinestars
Cena: 589,00 zł
szt
zobacz więcej
Alpinestars Low Riding Socks black L/2XL 42-48 Alpinestars Low Riding Socks black L/2XL 42-48
Producent: Alpinestars
Cena: 35,00 zł
szt
zobacz więcej
Alpinestars Low Riding Socks black S/M 36-41 Alpinestars Low Riding Socks black S/M 36-41
Producent: Alpinestars
Cena: 35,00 zł
szt
zobacz więcej
Alpinestars rękawiczki Drop 4.0 Glove black M Alpinestars rękawiczki Drop 4.0 Glove black M
Producent: Alpinestars
Cena: 129,00 zł
szt
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium