Bike Fitting

Dlaczego Precision Fit?

Precision Fit to inwestycja w przyjemność z jazdy rowerem i zobowiązanie do mocniejszego, dłuższego i wygodniejszego jeżdżenia. Chodzi o to, aby osiągnąć dowolne rowerowe cele. Odpowiednie dopasowanie ułatwia to zadanie, optymalizując pozycję jazdy, wydajność i wygodę. Proces precyzyjnego dopasowania Precision Fit został opracowany, aby zapewnić sportowcom Treka możliwość przenoszenia maksymalnej mocy na pedały z maksymalną wydajnością. Jednak doświadczenie pokazuje, że zastosowania są znacznie szersze.

Ból nie jest normalnym elementem jazdy na rowerze i choć nie ma jednego rozwiązania na przewlekły dyskomfort oraz powiązaną obniżoną wydajność, zaawansowana analiza i spostrzeżenia doświadczonych profesjonalistów mogą znacznie poprawić samopoczucie na rowerze. Osiągnięcie celów treningowych jest łatwiejsze dzięki zaawansowanym technologicznie analizom dostosowanym do fizjonomii i stylu jazdy rowerzysty. Do tego właśnie służy Precision Fit.

Precision Fit to coś więcej niż programowy system regulacji komponentów i pozycji. To dyskusja, ocena i analiza, prowadząca do unikalnych rozwiązań wyjątkowych wyzwań i potrzeb poszczególnych rowerzystów.

Filozofia Trek Precision Fit

Dopasowanie nie powinno być wynikiem wzorów. W firmie Trek wierzymy, że najlepsze dopasowanie uzyskuje się dzięki połączeniu analizy i indywidualnego podejścia. Nasi technicy są przeszkoleni, aby kłaść nacisk na indywidualne cele i preferencje. Dzięki temu dopasowanie zapewnia pożądane korzyści.

Analiza anatomiczna

Ten element procesu dopasowywania ma na celu określenie unikalnych cech fizycznych i zakresu ruchów wpływających na jakość jazdy. Celem techników jest znalezienie pozycji umożliwiającej przenoszenie maksymalnej siły na pedały i utrzymywanie jej jak najdłużej.

Indywidualne podejście

Indywidualne podejście oznacza rozmowę o celach, przeszkodach i rzeczach do poprawy w jakości jazdy. Precision Fit to przede wszystkim dobór optymalnych ustawień, a to zaczyna się od zadawania właściwych pytań.

Krytyczne myślenie

Precision Fit jest oparte na faktach, a dane są analizowane indywidualnie pod kątem klienta. Posiadamy niesamowite technologie kompilacji danych dotyczących każdego elementu wpływającego na wygodę i wydajność. Jednak stanowią one jedynie narzędzie wprawnego technika, który potrafi je odpowiednio zastosować.

Proces Precision Fit

Precision Fit łączy zrozumienie indywidualnej relacji z kolarstwem i rowerem, z zaawansowanymi technologiami nauki o sporcie i analizą ilościową. W procesie Precision Fit pod uwagę brane są zarówno preferencje, jak i wydajność, co przynosi korzyści dla każdego, chcącego czerpać większą przyjemność z jazdy rowerem.

Wywiad

Podczas wywiadu technik Precision Fit poznaje rowerzystę oraz jego cele. Wywiad obejmuje kondycję fizyczną, uprawiany lub zamierzony styl jazdy oraz wszelkie bieżące lub wcześniejsze urazy. Pytania dotyczą również poczucia dyskomfortu na rowerze. Nasi technicy, jako wyszkoleni słuchacze, zapewniają indywidualne podejście.

Ocena przeprowadzana poza rowerem

Ocena poza rowerem to seria kompleksowych pomiarów i badań, określających właściwy rozmiar, a także podstawowa ocena siły i gibkości. Technik ocenia rozmieszczenie i wymiary najważniejszych części ciała oraz postawę. Rowerzysta wykonuje podstawowe ćwiczenia siłowe i testy gibkości w celu oceny możliwości utrzymania różnych pozycji na rowerze. Dokładne zbadanie fizycznej sprawności umożliwia technikowi dalsze ustawianie już na rowerze.

Ocena przeprowadzana na rowerze

Po dogłębnym zrozumieniu swoich doświadczeń, celów i fizjologii nadchodzi czas, aby wsiąść na rower. Oceny na rowerze dokonuje się od podstaw, oceniając właściwe ustawienie siodełka pod kątem optymalnego ugięcia kolana. Technik ustawia bloki zapewniając centralne ułożenie nóg na pedałach i uzyskiwanie maksymalnej mocy przy każdym obrocie korbą. Ocenia postawę oraz ustawia długość i położenie kierownicy, aby zapewnić neutralną pozycję kręgosłupa, najwygodniejszą i najbardziej efektywną przy siedzeniu na rowerze.

 

BIKE FITTING LUBLIN                                                            

Mikołaj Staniak email: mikolaj.staniak@bike-room.pl

tel.: 513 707 037    

      

CENNIK

 

 

Bike Fitting pełny

 

600zł

 

Bike Fitting rower triatlonowy

 

750zł

 

Ustawianie bloków w butach

 

150zł

 

Dobór wkładek

 

100zł

 

Określenie odpowiedniej szerokości kierownicy

 

50zł

 

Dobór odpowiedniego siodła wraz z odpowiednim ustawieniem

 

150zł

 

Konsultacja Bike Fittingowa

 

150zł/h

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium